Dbanie o urodę – kosmetyki naturalne do twarzy, włosów i makijażu

Świat się zmienia, nasze nawyki również. Zmieniamy styl życia, najnowszym trendem jest „zdrowy tryb życia”. Skupiamy się na tym, co jemy, staramy się odżywiać zdrowo, wybierając najbardziej naturalne, nieprzetworzone produkty spożywcze. Poświęcamy także mnóstwo czasu na siłownię lub inną aktywność fizyczną. Unikamy stresujących sytuacji. Pytanie zostaje, czy zwracamy uwagę na to, jak dbamy o siebie od zewnątrz. Większość kosmetyków na rynku zawiera w składzie wiele sztucznych i szkodliwych substancji. Chciałabym zwrócić tutaj uwagę na te kosmetyki, które są w pełni lub większej mierze wyprodukowane ze składników naturalnych.

Jak zadbać o urodę – kosmetyki naturalne:

  • Do twarzy
  • Do włosów

Kosmetyki naturalne do twarzy – hydrolaty, mydło, kremy

butelkazhydrolatem

Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej firm produkujących kosmetyki z naturalnych składników. Zalicza się tu np. Manufaktura Kosmetyczna, która oferuje hydrolaty, olejki eteryczne, peelingi, maski czy też glinki. Dzięki szerokiej ofercie można samemu skomponować wymarzony kosmetyk i dostosować go do własnych potrzeb. Nowym tworem na rynku jest również Ministerstwo Dobrego Mydła, proponujące kosmetyki do twarzy, włosów i całego ciała. W dodatku można tam zakupić produkty wegańskie, superdelikatne. Do tej pory nie wierzyłam, że mycie twarzy mydłem to dobry pomysł, jednak po paru miesiącach używania naturalnego mydła rozmarynowego zauważyłam kolosalną poprawę kondycji mojej skóry twarzy. Ma żywszy kolor i o wiele mnie wyprysków. Co się zaś tyczy kremów nawilżających, skutecznie promowane są produkty Bielendy. Szczególnie polecam ich krem nawilżający z dodatkiem ekstraktu z zielonej herbaty, który doskonale nawilża i odżywia skórę twarzy i, co najważniejsze, składa się z naturalnych składników, niezanieczyszczających pory.

Pielęgnacja włosów – stop silikonom

kobietazdługumizdrowymiwłosami

Podobno jeden włos potrafi znieść ciężar nawet do 100g. Jednak jego strukturę da się bardzo łatwo zniszczyć, używając nieodpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Wyjątkowo szkodliwe są te produkty zawierające silikony i siarczany (zazwyczaj występują pod nazwą SLS lub jakąkolwiek nazwą, która zawiera słowo „sulfocate”). Marki, które zawierają produkty naturalne to na przykład Organique,  czy też niektóre produkty marki Isana. Zaskakującym produktem jest szampon dla dzieci Babydream, który (nie dość, że jest tani i łatwo dostępny) łagodnie czyści skórę głowy, nie podrażniając jej.

Podsumowanie

Ciężko jest zebrać wszystkie nowości w świecie naturalnych kosmetyków, zwłaszcza że codziennie powstają nowe marki i firmy. Ważne jest, żeby każdy zakup dokonywać rozważnie, zawsze czytając dokładnie skład produktów. Czasami niestety produkty reklamowane jako naturalne w rzeczywistości wcale takie nie są.