Kępki, rzęsy na pasku a może pojedyncze?

Decydując się na zabieg przedłużania lub zagęszczania rzęs, musimy pamiętać o tym, aby wybrać jeszcze rodzaj rzęs, jakie chcemy sobie przykleić. Do wyboru mamy trzy opcje: kępki rzęs, rzęsy na pasku oraz rzęsy pojedyncze. Czym się charakteryzują? I czy warto spośród nich wybrać właśnie kępki?

Sama decyzja o poddaniu się zabiegowi przedłużania albo zagęszczania rzęs to dopiero początek. Trudny wybór dopiero się zacznie. Musimy przecież zadecydować, który rodzaj sztucznych rzęs chciałybyśmy sobie przykleić.

A istnieją 3 główne rodzaje:

KĘPKI RZĘS

Jeśli zależy Ci na naturalnym wyglądzie, a dodatkowo na podkręceniu objętości – zdecyduj się na kępki rzęs. Są one wykorzystywane w metodach objętościowych przedłużania rzęs i stanowią świetną okazję do tego, aby samodzielnie przygotować sobie swoją ulubioną stylizację. Za sprawą kępek możemy bowiem budować przeróżne looki – na przykład popularny ostatnimi czasy wzór kociego oka.

Paleta rzęs w kępkach (źródło: https://www.amazinglashes.com/rzesy-kepki)

Kępki rzęs występują w dwóch rodzajach – z węzełkiem i bez węzełka. Oczywiście te bez węzełka prezentują się bardziej naturalnie niż te z węzełkiem. Nie oznacza to jednak że te drugie wyglądają źle. Dobrze doczepione kępki rzęs zawsze dają efekt powiększenia objętości i wrażenie naturalności.

RZĘSY POJEDYNCZE

Rzęsy występujące w opakowaniach pojedynczo to chyba najpopularniejszy typ rzęs. Służą one do przedłużania metodami podstawowymi – a więc metodą 1 do 1, 2 do 1 oraz 3 do 1. Rzęsy pojedyncze występują w różnych długościach i w różnych kształtach.

Początkujące stylistki rzęs pracują głównie z wykorzystaniem właśnie ich. Jeśli zależy Ci na naturalnym looku oraz spokojnej stylizacji – wybierz właśnie je.

RZĘSY NA PASKACH

Rzęsy na paskach to typ sztucznych rzęs, z których nie zrobimy każdej wymyślonej przez nas stylizacji. Posiadają one swoje określone kształty ponieważ ogranicza je kształt paska. Dodatkowo są one już połączone w określony sposób, musimy więc bazować na kształtach, które przygotował dla nas producent.